تا به حال برایتان پیش آمده که دکمه‌ی ارسال رزومه را بزنید و سپس متوجه شوید که آدرس ایمیلتان اشتباه است؟ یا اینکه شماره تلفن را اشتباه وارد کرده‌اید؟ لازم به ذکر نمی‌باشد که رزومه‌ی کاری شما حتماً می‌بایست روشی را جهت برقراری تماس با شما ذکر کرده باشد، اما من رزومه‌های کاری زیادی دریافت کرده‌ام که شماره تلفن در آن ذکر نشده بود یا یک رقم از شماره کم بود، متاسفانه ابزار چک کردن هجی کلمات برای شماره تلفن‌ها در هنگام نوشتن رزومه کاری عمل نمی‌کند و قادر به اعلام این نمی‌باشد که به جای عدد هفت در آخر شماره به صورت اتفاقی عدد شیش را نوشتید. حال که در مورد شماره تلفن‌ها صحبت می‌کنیم، اگر این گزینه وجود دارد که برای تماس‌گیرنده آوای انتظار بگذارید، این کار را انجام ندهید حداقل زمانی که دنبال شغل هستید از این کار خودداری نمایید، اگر هم مجبور هستید می‌توانید از موسیقی کلاسیک استفاده نمایید. لزومی ندارد که یک کارفرمای آتی یا مسئول استخدام در مورد موسیقی مورد علاقه شما اطلاعات داشته باشد. ممکن است یک سری فرضیاتی در مورد شما بکند و کلیشه‌هایی رو به شما نسبت دهد، لزومی ندارد صدای چهار سالگیتان را برای پیغام روی پیغام‌گیرتان بگذارید و تصور کنید که بامزه است. می‌دانم که کودکان بامزه هستند، بنده خودم سه تا بچه دارم، اما گذاشتن صدای بچه روی پیغام‌گیر وقتی که دنبال شغل هستید عمل مناسبی نیست، به شما پیشنهاد می‌کنم پیغام‌گیر داشته باشید و دائماً پیغام‌ها رو گوش نموده و پاک کنید. اگر مسئول استخدام بخواهد در مورد یک شغل با شما تماس بگیرد و سبد مربوط به پیغام‌هایتان پر باشد یا پیغامی را بشنود که شما با مخاطبی تماس گرفته‌اید که پیغام‌گیرش را تنظیم نکرده، صورت خوشی ندارد و به احتمال زیاد آنها دیگر با شما جهت مصاحبه استخدامی تماس نخواهند گرفت. خوش‌شانسی برای افرادیست که خودشان را برای این تماس آماده کرده‌اند و این از نقل‌قول‌های محبوب بنده است که بیش از یک بار در این دوره آموزش نوشتن رزومه از آن استفاده می‌کنم چون به صورت مستقیم در فرایند کسب شغل یا پیشرفت در حرفه صدق می‌کند در این مورد اگر شما برای یک شغل درخواست بدهید می‌بایست خود را آماده نمایید به گونه‌ای که تلفن شما قابلیت دریافت پیغام را داشته باشد.

در محیطی که مسئولان استخدام روز به روز زمان کمتری برای بازبینی رزومه‌ها می‌گذارند، اگر رزومه‌ شغلی شما را به عنوان موردی که ارزش مطالعه دارد برگزیدند، کاری کنید که بتوانند راحت‌تر آن را بخوانند، اجازه دهید که برای شما پیغام بگذارند، زیرا در صورتی که نتوانستند، تصمیم می‌گیرند که بعداً با شما تماس بگیرند. اما این امکان وجود دارد که یک نفر دیگری بیشتر از شما خود را آماده کرده باشد و ذهن مسئول استخدام را به سمت خود منحرف کند. به همین دلیل به شما فرصت دوباره‌ای داده نمی‌شود.

آدرس ایمیل آیتم دیگری است که متقاضیان شغل به آن سرسری نگاه می‌کنند. مطمئن شوید که درست هجیش کرده‌اید ممکن است حرف آی انگلیسی شبیه عدد 1 باشد امکان دارد آندرلاین در هایپرلینک ناپدید شود و ابزار بررسی هجی هم نمی‌تواند درستی آدرس ایمیل شما رو چک کند، بنابراین چند بار چک نمایید و قابلیت هایپرلینک را هم خاموش کنید تا خواندن آدرس ایمیلتان راحت‌تر شود. آدرس ایمیل شما می‌بایست حرفه‌ای باشد، سراغ آدرس‌های ایمیلی که در رزومه‌ها دریافت نموده‌ام و بسیار غیرحرفه‌ای بودند نمی‌روم، اما می‌توانم یک تعداد راهنما به شما ارائه کنم که در همان چارچوب عمل نمایید. اول اینکه در هنگام نگارش رزومه از آدرس ایمیلی استفاده کنید که به اسمتان نزدیک باشد، از حرف اول نام میانی، نقطه، آندرلاین، خط ربط و ازین قبیل نشانه‌ها جهت رسیدن به آدرس ایمیل مدنظرتان استفاده کنید. دوم اینکه در هنگام ساخت رزومه اگر از عدد در آدرس ایمیل خود استفاده می‌کنید سال تولدتان را درج نکنید البته آگه تمایل ندارید که دیگران بدانند در چه سالی متولد شده‌اید. سوم اینکه تاکید شده که در یک مهمانی از بحث در مورد موضوعات مرتبط با سیاست، مذهب و اینجور چیزها دوری نمایید و همین مسئله در مورد آدرس ایمیل هم صدق می‌کند، از ارجاع به هر کدام از این موارد پرهیز کنید. چهارم اینکه لقب و نام حیوانات را در آدرس ایمیل خود ننویسید. پنجم اینکه از آدرس ایمیلی استفاده نکنید که شما را دور از دسترس نشان دهد مثلاً منظورم ای.او. آل یا هاتمیل بود، می‌بایست طوری عمل کنید که خودتان را قابل دسترس نشان دهید اما افراط نکنید.

درج سه یا چهار شماره‌ی تلفن و چندین آدرس ایمیل اصلاً ضروری نمی‌باشد یکی از هر کدام کافی است. همچنین می‌توانید بنا به میل خود آدرس سایت پروفایل لینکداین یا لینک به رزومه‌ی آنلاین را هم فراهم نمایید، فقط این کار را به‌صورت درست و در زمان مناسب انجام دهید یعنی مواردی که در آن لینک نوشته‌اید باید به‌خوبی رزومه یا حتی بهتر از مواردی باشد که در آن ذکر نموده‌اید چراکه شما زمان گذاشته‌اید و به فردی که رزومه شغلی شما را می‌خواند پیشنهاد داده‌اید که یک مقدار وقت بیشتری بگذارد و یک سری موارد خارج از رزومه را هم مطالعه کند،رزومه ساز کار118 این امکان را فراهم نموده که لینک رزومه آنلاین شما ساخته شده و می توانید در رزومه کاری خود درج نمایید؛ این اطلاعات را در صورتی فراهم نمایید که برای دریافت فرصت شغلی مناسب باشد و ارزش صرف نمودن وقت اضافی را داشته باشد. اگر روی آن‌ها شک دارید در متن رزومه درج نکنید و از دیدگاه مخاطبتان به موارد مطرح شده در این ویدئو نگاه کنید سپس یک نفس عمیق بکشید و وارد حساب ایمیل جدیدتان شوید.