هر رزومه کاری یک سری ملزومات اساسی دارد که باید رعایت شوند. اساسی‌ترین مورد نام و محل زندگی شما است.

بنابراین در این ویدئو می‌خواهیم از آنجا شروع کنیم چه چیزی در نام هست؛ در مورد اینکه آیا فرق گذاشتن میان نام افراد با همدیگر کار اخلاقی هست یا نه نظری ندارم.

 ما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم. در صورتی که می‌دانید نام شما تلفظ دشواری دارد، دچار مشکلات قومیتی آشکار است یا اینکه کلا اسم عجیبی است؛ راهکارهای متفاوتی وجود دارد و شما می‌توانید از میان آنها راهکار مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در نوشتن رزومه می‌توانید از حرف اول نام استفاده کنید.

مثلاً بجای نوشتن کامل اسم "استیسی گوردون" می توانید "الف. گوردون" بنویسید.

در مناطقی مثل امارات شغل‌هایی هستند که بر اساس جنسیت به شما اختصاص داده می‌شوند و در این نقطه از دنیا باید مشخص کنید که مؤنث هستید یا مذکر. پس اگر اسم شما جیمی است و نام میانی‌تان "برایان" شاید بهتر باشد که از نام میانی خودتان استفاده کنید چون جیمی می‌تواند باعث شود مسئول استخدام برای تعیین جنسیت به مشکل بر بخورد.

حالا که روی همین سوژه هستیم به سراغ محل زندگی در نگارش رزومه می رویم.

محل زندگی شما می‌تواند حین دعوت برای مصاحبه استخدامی به عنوان یک عامل تاثیرگذار مطرح باشد.
آیا تا به حال پیش آمده که به آدرس یکی از متقاضی‌ها نگاه کنم و تصمیم بگیرم که به او زنگ بزنم چون راهشان نسبت به ما دور است این موضوع را نه تایید و نه رد می‌کنم. اما برای اینکه در همان ابتدای کار از شما گذر نکنند به جای اینکه آدرس کاملتان را بنویسید، فقط به نام شهر و استان اکتفا کنید.
در شهرهای بزرگ این موضوع جواب می‌دهد. چون غیرممکن است که بتوانند مشخص کنند شما در کدام قسمت شهر زندگی می‌کنید.
قبل از اینکه قیافه‌ی حق به جانب بگیرید و در مورد درستی این کار قضاوت کنید بدانید که فقط کارفرماها نیستند که ملزومات سفت‌وسخت مختص خودشان را دارند.
من متقاضی‌هایی داشتم که می‌گفتند در فلان مناطق جغرافیایی کار نمی‌کنند و دوست ندارند خارج از محدوده‌ی جغرافیایی مشخصی بروند، یا اینکه به خاطر مسئولیت‌های خانوادگی مجبور هستند در فلان نقطه‌ی معین باشند.

موقعیت شغلی مناسبی با ساخت رزومه خوب در انتظار شماست. شما می توانید به گونه ای که در بالا ذکر شد، رزومه خود را با رزومه ساز آنلاین کار 118 تنظیم کنید، تا شانس رسیدن به آن شغل را افزایش دهید.